12 Ekim 2014 Pazar

Eylül-Biten Ürünler

Merhaba! Sonbahar ayının gelmesiyle birlikte gerek cildimize gerekse saçımıza verdiğimiz önem daha bir ayrı önem kazandı sanıyorum.Sizleri bilemiyorum ama bende bu şekilde olduğunu söyleyebilirim.Özellikle yazın bitmesiyle beraber Eylül,ekim ayı derken sonbaharın kendini iyiye iyiye hissettirdiği şu günlerde bakımlara olan  ilgim dahada bir arttı diye düşünüyorum kendimce.. Hal böyle oluncada;cilt bakımı,saç bakımı derken pek çok ürünün bittiğini ve bitenler poşetiminde bir hayli dolmaya başladığını fark edince böyle bir yazıyı yazmanın tekrardan gerekli olduğu kanısına vardığımı söyleyebilirim. Eylül ayı boyunca ve Ekim başında hangi ürünleri bitirmişim, hangi ürünlerin dibi görünmüş bir bakalım..


Saç Bakım ürünleri..:


Kerastase Masquintense Maske:  Iris çiçeği özü içeren bu maske özellikle çok kuru saçlar içindi.Bu maskenin iki çeşidi mevcut.Saçın yapısına göre ince ve kalın telli saçlar için iki farklı şekilde.Kalın telli saçlar için olanıydı bendeki.Oldukça memnun kaldıgım bir maske oldu kendisi.Özellikle banyo sonrasında saçlarımın kurumaya yakın oldugu nemli döneminde bile saçlarımı oldukça yumuşattıgını hissettigimi söyleyebilirim.Parlaklık vermesi orta duzeyde. Ve bu maskeyi kullandıgım zamanlar saçlarımdaki genel kurulugu büyük oranda azalttı bana göre..Düzenli kullanmasam bile bu yumuşaklık devam ettigini söyleyebilirim saçlarımdaki.Bu maskenin en büyük artısıda bu bana göre..Ürün düzenli kullanılmasa bile etkisinin bir miktar daha devam ediyor olması..Tekrardan aldıgım ve begendigim maskelerden..;)Detaylı bilgi için şurdaki yazıma bakabilirsiniz dilerseniz..tıkkk


Elseve Arı Sütlü Maske: Arı sütü içerdigini vaad eden bu maskeyi dönem dönem kullanıyorum. Yine elimde bir miktar vardı ve bitirmeyi istedigim için kullandım.Nedendir bilmiyorum eskiden bu maskeden daha çok memnun kalırdım.Saçlarıma verdigi ışıltı ve yumuşaklık çok daha gözle görülür şekildeydi.Çok sevdiğim bir maskeydi.Hatta blogdada burada pekçok favori maskelerim yazısında en başı çeken ürünlerden biriydi.Fakat son zamanlarda kullandıgım bu maskeden eskisi gibi verim aldıgımı söyleyemem. İçeriğini mi değiştirdiler veyada saçlarım mı artık alıştı bilemiyorum ama tekrardan şu an için alacagımı düşünmüyorum.


John Frieda Brillant Brunette Saç Bakım ve pürüzsüzleştirici süt: Koyu renk saçlar için olan bu üründen acayip memnundum.Özellikle banyo sonrasın nemli saçlarıma uyguladıgım zaman verdiği parlaklıgı ve elektriklenmeyi büyük oranda önleme özellikleriyle benim gerçekteden gözbebegim diyebilecegim ürünlerden biriydi.Ama nedendir bilinmez bu ürün piyasadan kalktı bildigim kadarıyla. Tekrardan ulaşma fırsatım olursa alacagım tabikide ama şimdilik başka ürünlerle yoluma devam edecegim sanıyorum.


John Frieda Gece Onarım Serumu:Bu serum hakkında tekrardan uzun uzadıya cumleler kurarak sizi sıkma taraftarı değilim.Ama hakikaten çok begendigim bir serumdu kendisi.Özellikle ertesi gün saçlarıma daha ayrı bir özen göstermek istedigim zamanlarda kurtarıcım olan bir serumdu.Saçlarımı çok daha canlı ve şok bakım etkisi gösteren bir serumdu.Tek negatif özelligi oldukça bereketsiz bir üründü diye düşünüyorum.3 hafta gibi bir sureyle bir şişenin dibini gördüm. Bu serum hakkında ayrıntılı bilgi için şu yazıma bakabilrsiniz dilerseniz..tıkkk


Kerastase Chroma Richie Maske:Memnun kaldıgım bir maske daha..Saçlarımın daha mat ve cansız hissettigim donemlerde ama özelliklede ekstra parlaklık istedigim dönemlerde kullandıgım bir maske kendisi..Tekrardan alacagım sanıyorum.Detaylı bilgi için şu yazıma bakabilrsiniz..tıkkk


Cilt Bakım ürünleri..:

Dermalogica Daily Microfoliant Peeling: Bu peeling hakkında pekçok defa konustum sanıyorum. Cilde aydınlık veren fakat kurutmayan,çizmeyen,tahriş etmeyen gerçekten güzel bir peeling oldugunu düşünüyorum.Nazik ama etkili..Detaylı bilgi için şu yazıma bakabilrsiniz..;tıkkkTekrardan alacagım  ve hatta aldıgım ürünlerden..


Murad Clarfying Toner Tonik: İçerisinde alkol barındırmasına ragmen oldukça sevdigim bir toniktir kendisi..Begendigim ürünlerden..:)

Ve Diğerleri..:Christina Aguilera By Night: Favorim olan parfümlerden biriydi kendisi.. Kokusunu begendigim fakat gündüzden ziyade adındanda belli olacagı üzere akşamları ve gece kullanılacak bir parfüm oldugunu düşünüyorum.


Bakım Yağları..:
Saçlarımın bakımında zaman zaman dogal yağların etkisine başvurdugum zamanlardan biriydi..
Karıştırarak kullandıgım yağlarla ilgili ayrıntılı bilgi için şu yazıma bakabilrsiniz dilerseniz..;tıkkk


Bu ay gerçektende favori ürünlerimin dibini gördügüm bir ay oldugunu fark ettim.Ve hiç makyaj ürününü bitiremedigimide..Makyaj ürünlerinde belli bir ürüne bağlı kalmayınca bitirilmeside oldukça zor sanıyorum.


Sevgiler..:)

                                                                                                                                                                                                                                Paylaşan:Zencefilkız

2 yorum:

  1. benim de saçlarım kalın telli ve kuru, Kerastase'ın maskesine bakayım bir. Davines nounou serisi de çok güzeldir

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Merhaba.Davines'in o maskesinide uzunca bir suredir kullanıyorum.Benimde oldukça begendigim bir maske oldu kendisi.Kesinlikle;)

      Sil