16 Eylül 2017 Cumartesi

Yaz 2017.. Favoriler

Herkese tekrardan merhaba..! :) Bu yaz severek kullandığım ürünleri sizlerle paylaşmak istedim. Bakalım hangi ürünleri elimden düşürmemişim,neleri severek kullanmışım..

Cilt Bakımı..:

Her zamanki klasik kullandığım (Estee lauder serum,Dr.Murad temizleyici,Murad Tonik vb.)ürünleri yine kullanmaya devam ettim fakat tekrardan yeniden yeniden bu ürünlerden bahsederek eskilerin yinelenmesini sağlamak yerine,yepyeni keşfettiğim kendimce memnun kaldığım ürünlerden bahsetmeyi tercih etmek daha yerinde olacak diye düşünüyorum.Bu niyetimden dolayı sayfamda yepyeni keşfilerime yer vermek istedim.

Kil Maskesi..:

Yaz mevsimi malum,cilt yağlanmaya çok daha müsait olduğu için ve özellikle benim gibi karma ciltli (yanaklar kuruya dönük karma cilt diyebilirim) t bölgesini ayrıca bir dengelemek şart oluyor.İşte bu yaz bende kil maskelerine biraz daha fazla özen göstererek haftada 2-3 defaya çıkararak kullanmak kaydıyda (t bölgesine yoğunlaşarak) uyguladım.Cilt karma olunca (adı üstünde kuru,normal,yağlı kombosu gibi tıpkı suratım resmen:) cildin bölgesel ihtiyaçlarıda ona göre farklı oluyor.Daha hedefsel bakımları uyguladım bu defa diyebilirim. T bölgeme siyah noktaları önleyici (azaltıcı,yağlanmayı kontrol altına almak için ayrıcada) matlaştırması adına yeşil kil içeren maskelerden yararlandım diyebilirim.Beyaz kili kışın tercih ediyorum cunku o daha az agresif diyebilirim yeşile göre.Yeşil kil yağlanmaya daha hedeflenen bir kil olduğunu düşünüyorum.Kışın yuzum daha normale döndüğü için daha hafif içerikli kil maskelerini (Beyaz kil olabilir bunun için) tercih ediyorum.Loreal'ın saf arındırıcı kil maskesini uyguladım t bölgesine.Yeşilimsi tarzda bir kil maskesi ve kuruduğu zaman yüzde oldukça geriyor cildimi fakat yinede sadece bölgesel uyguladığım zaman cildi dengelediğini gözlemledim.
Diğer bir kullandığım maske ise Estee Lauder'ın yeşilimsi/beyaz tarzda granüllü kil maskesi.Bu ürünü cilde genel köklü bir temizlik yapması adına haftada 1 defa uyguluyorum.İçerisinde granüller barındırığı için peelinge yapmış oluyor kısmen aslında diyebilirim.Kullandıktan sonraki gün cildimi çok daha berrak ve aydınlık,duru gördüğümü söyleyebilirim.

Nem Maskesi..:

Dior Hydralife Extra Plump Balm Mask: Kil maskesi yaptığım günlerde uygulamadan 1 saat kadar sonrasında toniklediğim cildime ince bir tabaka halinde uygulayıp gece cildimde bırakıyorum.Ertesi sabah gayet neme doymuş bir ciltle uyanıyorum diyebilirim.

Hedefe Yönelik Bakımlar..:

Shiseido İbuki Multi Solution Gel:Shiseido'nun hedefe yönelik bu bakımını akşamları sivilce,leke vb cilt kusurlarının üzerine uyguluyorum.Leke üzerinde etkisni görememiş olsamda pek fazla,yeni çıkan sivilcelere sürdüğüm zaman ertesi gün kısmen küçüldüğünü gözlemlediğim için severek kullanıyorum. Jelimsi jölemsi oldukça katı bir kıvamı var.Su jelatinisimsi jöle tarzında çok ilginç bir kıvamı var.Cildin üst tabakasını düzenlediğini düşünüyorum.Beğendiğim bir ürün kendisi..

Temizleyici..:

Estee Lauder Advanced Night Repair Micro Cleasing Foam:Makyaj yapmadığım yada çok hafif yaptığım zamanlarda temizleme suyundan sonrasında cildimi temizlemek adına kullandığım bir ürün.Bendeki küçük boyu,bir setin içerisinde çıkmıştı.Beyaz kremsi bir kıvamı var.Ciltle çabuk bütüleşiyor ve kolay arınıyor.Ciltte fazla makyaj yoksa eğer,bu tarzda zamanlarda kullandığım için temizlemesini yeterli buluyorum.

Makyaj..:

Maybelline Toz Pudra..:Maybelline markasının bir süre önce çıkarmış olduğu toz transparan pudra ürünü.Bu pudrayı fondöten ve kapatıcı işleminden sonra büyük bir pudra fırçasıyla tüm yüzüme uyguluyorum.Makyaj sabitleme için kullanıyorum.Yalnız çok sıcak havalarda gün içerisinde ciltteki parlamayı azaltıcı durumu kısmen yetersiz kalabiliyor özelliklede t bölgesi fazla yağlanan insanlar için bu pudra bu konuda yetersiz kalabilir diye düşünüyorum.Ancak genel olarak makyaj üzerine uygulanması iyi cakey bir görüntü yaratmadan parlamayı kontrol altına alıyor (kuru ve normal ciltler için özellikle iyi.Yağlı çitler için Mac'in prep+prime toz transparan pudrası bu konuda çok daha başarılı bana kalırsa)

Essence Fondoten..:

Hem kapatıcı hem fondöten özellikle olarak lanse edilen bu ürünü çok sıcak havalarda kullanıyorum ben şahsen.Cilte mat ancak sağlıksız mat şeklinde durmadan renk eşitsizliklerini,sivilce izlerini güzel kapatıyor.Kapatıcılıgı ortanın biraz üzerinde bana kalırsa.Cildimde ağırlık yapmadı,sivilce vb.gibi sorunlara yol açmadığı içinde ayrıca beğendim.
Essence Koleksiyon Allığı:Bu allığı birkaç ay önce bir koleksiyonundan almıştım.Beyaz kısmını aydınlatıcı olarak kullanıyorum.Elime sürdüğüm zaman biraz çok ince simler barındırsada ciltte simsim asla durmuyor ve doğal mat aydınlatıcı tarzında duruyor diyebilirim.Koyu tenlerde beyazımsı duracaktır bu kısmı fakat açık tenliler çok doğal bir aydınlatıcı olarak kullanabilir.Allık kısmı ise kırmızımsı koyu pembe tonunda,kırmızıya kaçan bir renk fakat ben Mac 188 ile uygulayarak doğallığı yakalıyorum diyebilirim.Size bu tarzda stipling fırçayla uygulayabilirsiniz.
H&M Aydınlatıcı..:Bu aydınlatıcı yakın zamanda almıştım fakat ilk kullanımdan itibaren çok sevdim.

Real Techniques'ın Glow fırça setindeki hafif küt uçlu fırçasıyla elmacık kemiklerinin biraz üstüne uyguluyorum.Ardından ıslak süngerle üzerinden geçince çok daha ıslak,glowy tarzda ve kalıcı bir görüntü oluyor.Bazı zamanlar dahada bambam bir görüntü istediğimdeyse üzerine sleek solistice paletindeki lila tonu uygulayarak dahada glowy bir görüntü elde ediyorum.
Real Techniques Aydınlatıcı Fırçası:
Real Techniques'ın sınırlı üretimindeki bu fırça setindeki bu fırçayı çok sevdim,doğal ve kolay bir uygulama sağlıyor.Kıllarıda oldukça yumuşak.

Sleek Soliste Aydınlatıcı Paleti..::
Uzun zamandır severek kullandığım bir aydınlatıcı palet kendisi,içerisinde biri krem 3 toz aydınlatıcı ürün bulunmakta.Sol üstteki krem tondaki aydınlatıcı ve yan tarafındaki lila tonu en sevdiğim iki aydınlatıcı diyebilirim paletteki.Alttakilere elim fazla gitmesede bu iki ton için bile bitince tekrardan alabilirim bu paletten.Lila tonundaki rengi,fan fırçasıyla elmacık kemiklerine ve biraz üzerine uyguluyorum.Kremsi olan diğer tonuysa ıslak süngerle uygulamayı tercih ediyorum.

Gosh Antique Ruj..:
Gosh markası ülkemizden yavaş yavaş çekiliyor olsada,bu kahvemsi koyu gül kurumsu tondaki ruju severek kullanıyorum diyebilirim.Dudaklarımı kurutmadan kremsi yapısıyla özellikle günlük makyajlarımda kullanıyorum.Fazla birşeyler yiyip içmezsem eger kalıcılığı fena değil.
Laura Mercier Secret Camuflage SC-3 Kapatıcı..:


Bu marka ülkemizde artık yok fakat olduğu zamanlardada her daim bittikçe aldığım bir kapatıcı.Cildimde birebir örtüşüyor,kapatıcılığı yüksek ve harikar vazgeçemediğim bir ürün kendisi.Hafif makyaj yaptığım zamanlarda sadece bu ürünü kapatmak istediğim bölgelere uyguluyorum.Çok sevdiğim bir kapatıcı kendisi.Fakat göz altlarına uygulama için uygun değil,fazla kuru yapısı fakat kapatıcılığı ve kalıcıgını çok iyi bana kalırsa ve yüzdeki diğer kapatılmasını istediğim bölgelere uyguluyorum.

La Roche Toleriane Fondoten..:

Bendeki 11 numarası cildime her ne kadar koyu gelsede diğer fondötenlere karıştırarak uyguluyorum.Kapatıcılıgı oldukça yüksek,ciltteki duruşu doğal.Cildimde sivilce,vb alerjik reaksiyonlara sebebiyet vermedi.
Bobbi Brown Vitamin Base..:Makyaj bazı olarak yıllardır vazgeçemediğim bir ürün.İçerisinde A,C,E vitaminleri va havuç özü barındırıyor.E vitaminden dolayı sürdüğüm anda cildimi biraz kızartsada,birkaç dakika sonrasında bu durum geçiyor cildimde ve cildime verdiği nemi seviyorum.

Mac 188..:Hafif allık ve fondöten uygulamaları için kullanıyorum.Daha büyük yüzler için 187 numara daha uygun olsada,benim suratım küçük olduğu için bu numara daha uygun oluyor.


Saç Bakımı..:

Loreal Aspir Durulanmayan Saç Bakım Kremi..:
Banyodan sonra durulanmayan bitkisel bir krem kendisi.Saç boy ve uçlarıma uyguluyorum ardından kurumaya bırakıyorum.Saçlarıma ağırlık yapmadan kuruluğunu gideriyor.

Loreal Kişniş Şampuan..:

Zayıf saçlar için dökülme karşıtı olan bu ürünü ben saçlarıma genel olarak daha sağlamlaştırma vaadi nedeniyle uyguluyorum.Oldukça biktisel kokuya sahip şeffaf bir yapıda.Saçları güzel temizlediğini düşünüyorum.

Tresan Isırgan Otlu Şampuan..:

Bu şampuanı diğer yukarıda bahsettiğim şampuanla dönüşümlü olarak kullanıyorum.Saçlara ağırlık yapmadan temizliyor.Fakat saç uçlarını biraz kurutuyor yinede diyebilirim.Verdiği temizlik hissi güzel.Kerastase Therapiste Saç Maskesi..:Her daim kullandığım çok sevdiğim bir maske.Bu maske hakkında ayrıntılı bir yazı yazmıştım.Dilerseniz şuradan  tıkkk bakabilirsiniz..Fakat kısaca bahsetmek gerekirse saçları neme doyuruyor bana kalırsa verdiği parlaklıkda çok güzel.Saç terapisti gerçektende diyebilirim..:)
Kerastase Omega Küçük Serumlar..:Bu konsantre serumu tek başına kullanılmadığı için Aqua Oleum'a karıştırarak uyguluyorum.Besleyici ve saçlara genel bakımın yanında biraz daha parlaklık veren ve olgun saçlar için olsada verdiği etkiyi sevdiğim için kullanıyorum.Saçları canlandırdığını ve beslediğini düşünüyorum.

Kerastase Aqua Oleum Saç Serumu..:Kuru saçlar için her daim kullandığım saç bakım rutinimdeki olmazsa olmazım..Bu serum için detaylı bir yazı yazmıştım daha öncesinde.Dilerseniz şuradan   bakabilirsiniz.tıkkk


John Frieda Secret Agent Durulanmayan Saç Kremi..:Bu krem ülkemizde şuanda yok fakat saçlarım için en sevdiğim durulanmayan krem diyebilirim.Bakımdan ziyade bir nevi cila,günü kurtarma olarak saçlarımdaki kuruluğu çok iyi gideriyor ve çok daha parlak canlı gösteriyor diyebilirim.İçeriğinde avakado yağı barındırdığı içinde ayrıca seviyorum diyebilirim.Saçlara ağırlık yapmadan uygulaması hafif..

Sevgiler..:)


                                                                                    Paylaşan:Zencefilkız2 yorum:

 1. Harika tavsiyeler çok teşekkürler :) cilt bakım rutini favorilerinizi de merak ediyorum doğrusu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşünceleriniz için teşekkürler,beğendiğinize sevindim.Cilt bakım rutiniyle ilgili bir yazıyı yeni yazılacaklar arasına dahil ettim. Güzel yorumlarınız için tekrardan teşekkürler..!:)
   Sevgiler..:)

   Sil